מה זה פוצ'יוולי? גלו הכל על המשחק המרגש של ישראל!

שמעתם על המשחק הפופולרי של הקיץ פוצ’יוולי? במאמר זה תגלו הכל על הלהיט שהגיע לארץ מחופי ברזיל. כמו כן, תגלו את האלמנטים החשובים של המשחק וכמובן איך משחקים.

מה זה פוצ'יוולי?

פוצ’יוולי או בשמו הלועזי Footvolley הוא משחק אשר מקורו בחופי ריו דה ז’ניירו בברזיל והומצא בשנת 1965 ע”י אוקטביו דה מוראס. המשחק דומה לכדורעף חופים, אך אינו משוחק עם הידיים. אתם צריכים להעביר את הכדור עד 3 פעמים ברשת של 2 מ”ר. כמו כן, מותר לכם לנגוח, להשתמש בחזה, בירכיים וברגליים. באופן אידיאלי, אתם יכולים לשחק 2 נגד 2 על החול במגרש כדורעף חופים בגודל 8×16 מטר.

המשחק מלא בשמש, ים, חול וכיף. זהו ספורט קבוצתי מרגש אשר דורש שיווי משקל מצוין, שליטה בכדור, סיבולת, ריכוז ורפלקסים מהירים. כמו כן, הרמוניה פיזית ונפשית, כבוד ותחרות הוגנת. פוצ’יוולי הוא משחק ממכר ביותר אשר מתאים לכולם. כלומר, כל אחד, צעיר/ה או מבוגר/ת, יכולים ללמוד אותו.

איך לשחק פוצ'יוולי?

פוצ’יוולי משוחק עם כדור כדורגל מיקאסה MIKASA.  המשחק מתחיל עם הגשת הכדור מהקרקע מאחורי קו הטי. הקבוצה אשר מקבלת את הכדור יכולה להחזיר את הכדור מיד, אבל רצוי ב-3 נגיעות. אותו שחקן לא יכול לגעת בכדור פעמיים ברציפות. אתם יכולים להשתמש בכל חלקי הגוף מלבד הידיים והזרועות.

אתם מקבלים נקודת זכות כאשר הכדור נוגע בקרקע בצד של היריב בתוך הריבוע או על הקו. אתם גם יכולים לקבל נקודה כאשר היריבים שלכם לא יכולים להעביר לכם את הכדור לאחר מקסימום 3 נגיעות.

בדרך כלל, הקבוצה שזוכה בשתי מערכות ראשונה מנצחת במשחק פוצ’יוולי. סט מנצח כאשר קבוצה מגיעה ל-18 נקודות. כשהתוצאה היא 17-17, המשחק ממשיך עד להפרש של 2 נקודות. במקרה של שוויון (שתי הקבוצות ניצחו מערכה), יש לשחק מערכה שלישית מכרעת של 15 נקודות. כשהתוצאה היא 14-14, המשחק ממשיך עד שההפרש הוא 2 נקודות.

קבוצות מחליפות צד כל 6 נקודות (18 נקודות לקבוצה) או 5 נקודות (15 נקודות לקבוצה). זאת כדי למנוע יתרון של תנאי מזג האוויר (רוח או אור שמש). לפני תחילת המשחק, השופט יעשה הגרלה כדי להחליט איזו קבוצה תגיש ראשונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Wishlist 0
Continue Shopping
לפתוח צ'אט
1
שלום!
הגעתם לLa pelota :)
איך אפשר לעזור?