תודה לאקלים הישראלי!

פוצ'יוולי בישראל

האקלים הישראלי הפך את הים לחלק בלתי נפרד מהתרבות המקומית. עם השנים, הנושא של פעילויות חוף התפתח מאוד, ולצד המטקות המפורסמות, נוספו עוד לא מעט ענפי ספורט ואטרקציות. כיום, במרבית החופים בישראל אפשר לשחק את משחק החופים הפופולארי ביותר, אשר הגיע אלינו מברזיל – הפוצ'יוולי. הפוצ'יוולי הוא למעשה שילוב בין כדורגל חופים לבין כדורעף חופים, כאשר בכל קבוצה יש שני שחקנים, המשחקים על מגרש כדורעף. בדיוק כמו בכדורעף, אחד השחקנים מגיש את הכדור לקבוצה השנייה, אשר צריכה להחזיר אותו לצד השני של המגרש, ב-3 נגיעות, כאשר לכל שחקן מותר לגעת פעם אחת בלבד בכדור.

כדורעף עם הרגליים

ההבדל הגדול בין פוצ'יוולי לבין כדורעף חופים, הוא שבפוצ'יוולי, המשחק משוחק עם הרגליים והראש, ולא עם הידיים. כדי לשחק פוצ'יוולי צריך הרבה מאוד מיומנות. יש צורך להתאמן ולהגיע, כבסיס, עם הרבה מאוד כישרון וטכניקה עם כדור. עם זאת, כדי ליהנות באמת מהמשחק, צריך להשתמש בציוד הנכון. בהרבה חופים בארץ יש מגרשי כדורעף חופים מוכנים, אך חשוב לדעת שאפשר גם לקנות את הציוד ולשחק בכל מקום על החוף, מבלי לחכות בתור. פוצ'יוולי הוא משחק בו צריך כמה וכמה אלמנטים, וזה מתחיל כמובן מהרשת, שצריכה להיות בגובה וברוחב הנכון. מעבר לכך, יש צורך להשתמש גם בסימונים כדי לתחם את המגרש, ללבוש את בגד הים הנכון וכמובן – לקנות את הכדור הנכון.

הציוד הטוב ביותר

הכדור הטוב ביותר לפוצ'יוולי הוא כדור מיקאסה מקצועי. כולנו מכירים את כדורי המיקאסה הקשיחים ממגרשי הקטרגל מאספלט, אך נעשו בהם התאמות והם אידיאליים לפוצ'יוולי. מעבר לכך, כל הנושא של סימון מגרשי פוציוולי הוא מוסדר, ויש את כל הציוד בחנויות ייעודיות. בנוסף, אפשר לקנות רשת פוצ'יוולי תקנית ומתקפלת בקלות, ובכך לחסוך הרבה מאוד מאמץ. הרבה אנשים מגיעים אל חוף הים ורוצים לשחק פוצ'יוולי אך נתקלים בתורים ובאנשים שהם פחות רוצים לשחק איתם. כיום, אפשר לקנות את הערכה המוכנה, להתחדש גם בבגד ים מתאים על הדרך, וללכת לכל חוף שתרצו כדי להקים מגרש ולשחק עם חברים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Wishlist 0
Continue Shopping
לפתוח צ'אט
1
שלום!
הגעתם לLa pelota :)
איך אפשר לעזור?